O firme Procter & Gamblepglogo

 

Spoločnosť Procter & Gamble vznikla v roku 1837. Založili ju výrobca sviečok William Procter a výrobca mydla James Gamble v americkom Ohio. Dnes predáva Procter & Gamble výrobky viac ako 250 rôznych značiek 5 miliardám spotrebiteľom v 140 krajinách sveta. Medzi jej značky patria okrem značky Crest napríklad aj Gillete, Pampers, Duracell, Braun, Always, Pantene, Old Spice, Secret, Camay, Ariel, Bonux, Jar, Lenor, Tide, Wella, Head & Shoulders, AmbiPur, BlendaMed, Venus, OralB a mnoho ďalších. Firma patrí do TOP10 v rebríčku ideálnych svetových zamestnávateľov. Má jedny z najlepších výskumno-vedeckých oddelení na svete. V týchto laboratóriách sa pravidelne vylepšujú a inovujú aj produkty značky Crest.

Značka Crest vznikla v roku 1955. Je najuznávanejšou značkou z oblasti ústnej hygieny na svete. Dlhodobo ju odporúča aj Americká zubná asociácia. Víziou značky Crest je, aby mal každý človek dokonale zdravú ústnu dutinu a chrup, a krásny biely úsmev. V roku 1940 odštartovala spoločnosť Procter & Gamble výskumný program s cieľom nájsť ingredienciu, ktorá by účinne bojovala so zubným kazom a dokázala ho eliminovať. V tej dobe bol zubný kaz jedným z najrozšírenejších zdravotných problémov v Spojených štátoch amerických. V roku 1950 spoločnosť založila výskumný projektový tím na čele s doktorom Josephom Muhlerom z Indiana University, ktorý mal za úlohu vyvinúť a otestovať novú zubnú pastu s fluoridom. Výsledky klinických štúdií ukázali na testovacej vzorke ľudí pokles výskytu zubného kazu až o 49%. Na trh sa dostávajú prvé zubné pasty s fluoridom a zásluhu na tom má značka Crest.

V roku 1960 Americká zubná asociácia potvrdila, že zubné pasty Crest účinne predchádzajú vzniku zubného kazu. V roku 1962 sú pasty Crest najpredávanejšími v celej USA. V roku 1976 ocenil Spolok amerických chemikov zubné pasty Crest s obsahom fluoridu ako jeden zo 100 najväčších objavov za posledných 100 rokov.

V súčasnosti je tvárou značky Crest populárna speváčka Shakira. Bieliace pásiky Crest a zubné pasty Crest sú v USA najobľúbenejším artiklom spomedzi všetkých produktov ústnej hygieny a produktov na bielenie zubov. V USA neexistuje človek, ktorý by nepoznal značku Crest.

Shakira ako tvár značky Crest