Ak sa trápite s otázkou ako mať biele zuby, prečítajte si tento užitočný článok a dozviete sa o tom viac.

 

Rady a odporúčania – ako mať biele zuby

 

Ideálna starostlivosť pre belšie zuby

 

Chceli by ste mať biele a zároveň zdravé zuby? Nie je to také zložité, treba poznať zásady správnej ústnej hygieny a vedieť aj ako udržať bielu farbu chrupu čo najdlhšie. Názorným príkladom vám ukážeme ideálny postup pre dosiahnutie tohto cieľa.

 

Ak si chcete bieliť zuby, je samozrejme potrebné mať ich zdravé, mať ošetrené kazy a zdravé ďasná bez zápalu ďasien.

 

1.) Vyberte si ten správny produkt na bielenie zubov.

ako mať biele zuby

Ak si neviete vybrať ktorý produkt je pre vás vhodný, nechajte si poradiť. Podľa nášho názoru a dlhoročných skúseností sú ideálnym riešením bieliace pásiky Crest 3D White Professional Effects. Obsahujú ideálny počet aplikácií (20), ide o postupné bielenie a nie nárazové (30 minút denne namiesto 60 minút), majú technológiu silnejšieho prilepenia „Strong Grip, No Slip“ a dosahujú sa s nimi fantastické výsledky bielenia. Vybrať si však samozrejme môžete aj iný druh bieliacich pásikov, odporúčame však tieto.

 

2.) Po bieliacej kúre doprajte zubom remineralizáciu a fluoridáciu.

 

Po bieliacej kúre pásikmi použite Elmex gél, ktorý remineralizuje zuby a sklovinu zubov, dodá zubom potrebný fluorid, ošetrí citlivé miesta na chrupe a ďasnách.

 

 

3.) Udržiavajte váš biely úsmev čo najdlhšie, podporujte ho a priebežne odstraňujte nové farbivá a usadeniny.

 

Na toto je veľmi vhodná napríklad zubná pasta Crest 3D Glamorous White alebo Brilliance. Jednu z týchto pást používajte pravidelne. Alebo si vyberte inú bieliacu zubnú pastu z ponuky značky Crest. Pasty Crest vynikajúco bielia povrch zubov.

V prípade výskytu zvýšenej citlivosti zubov po bieliacej kúre použite niektorú zo zubných pást Crest na citlivé zuby.

 

4.) Dodržujte bielu diétu.

 

Počas bieliacej kúry a ideálne aj pár dní pred a pár dní po kúre dodržiavajte bielu diétu. Je ďalej na vás či ju budete dodržiavať aj dávno po kúre alebo nie. Čím menej farebných tekutín budete piť a farbiacich potravín jesť, o to menej farbív sa vám bude na zuboch usádzať a o to dlhšie vydržia zuby biele. Biela diéta je pre belosť zubov skutočne veľmi dôležitá.

 

5.) Navyknite si vyhýbať sa farbiacim potravinám a nápojom.

 

Po vypití kávy, coca coly alebo napríklad cviklovej či mrkvovej šťavy a po zjedení potravín, ktoré nepatria do bielej diéty vypite pohár vody. Voda aspoň čiastočne zmyje farbivá zo zubov. Ak si teda hneď nemôžete umyť zuby, urobte aspoň to. Ak sa vám nechce umyť si zuby, použite aspoň škrabku na jazyk, ktorou odstránite dosť veľké množstvo usadených farbív z jazyka a teda z časti ústnej dutiny.

 

6.) Pravidelne si čistite zuby. Majte správnu techniku čistenia zubov.

 

Zuby si umývajte aspoň dvakrát denne a keď ich chcete mať biele čo najdlhšie, tak ideálne aj po každom požití farbiacej potraviny či nápoja. Naštudujte si správnu techniku čistenia zubov krúživými pohybmi alebo sťahovaním od ďasna smerom ku koncu zuba. Viac o správnych technikách čistenia zubov sa dočítate v inom článku na našej webstránke. Ak sa zaujímate o to, ako mať biele zuby, berte na vedomie, že pravidelné a správne umývanie zubov je základ.

 

7.) Používajte zubnú niť.

 

Používaním zubnej nite odstránite nielen nečistoty, jedlo a baktérie z medzizubných priestorov, ale odstraňujete z týchto priestorov aj nové usadené farbivá. Ako používať zubnú niť sa dočítate v inom samostatnom článku na tejto webstránke.

 

8.) Vyberte si správnu zubnú kefku.

 

Ideálna zubná kefka je sonická elektrická zubná kefka, keďže táto odstráni najviac baktérií a zafarbení zo zubov. Je zároveň bezpečná pre zubné kŕčky, nespôsobuje ich odhaľovanie. Neodporúčame používať rotačné elektrické zubné kefky, pretože tieto môžu zbytočne odhaľovať zubné kŕčky. Ak dávate prednosť klasickej manuálnej kefke, tak odporúčame používať kefky s vodorovným zabrúsením štetiniek, ktoré sú zabrúsené laserom a nie strojom. Nepoužívajte tvrdé zubné kefky.

 

9.) Nikdy neskočte na amatérske články o „zaručených“ domácich receptoch pre biele zuby.

 

Na internete je už bohužiaľ množstvo takýchto nešťastných a nezodpovedných článkov, ktoré píšu, resp. kopírujú od seba navzájom, amatérski novinári, ktorí o danej problematike nemajú ani šajnu. Ak sa pýtate ako mať biele zuby, odpovede určite nehľadajte v takýchto bulvárnych článkoch. Určite nepoužívajte na domáce bielenie sódu bikarbónu či kypriaci prášok, pretože si nenávratne zničíte zubnú sklovinu. Kamienky sódy vám poškriabu sklovinu a navyše aj zbytočne a nenávratne odhalia zubné kŕčky, čo určite zvýši aj citlivosť vašich zubov. O šúchaní skloviny popolom platí to isté. Nepoužívajte na bielenie citrónovú šťavu či šupku pomaranča, pretože citrusové kyseliny rozožierajú sklovinu. Nenaleťte ani na také hlúpe tvrdenia, že žuvanie špenátových listov vám dopomôže k belším zubom. Špenát je potravina, ktoré nie je vhodné požívať počas bielej diéty, keďže obsahuje veľa farbív a preto farbí zuby. K belším zubom vám teda určite nedopomôže. O jahodách platí to isté, jedná sa o červené ovocie.

 

10.) Ak ste maximalisti, majte v zásobe jedno balenie pásikov Monthly Whitening Boost.

 

Bieliace pásiky Crest 3D White Monthly Whitening BOOST sú určené hlavne na dobieľovanie už vybielených zubov, vylepšovanie efektu a priebežné udržiavanie bielych zubov. Niektorí ľudia ich používajú aj na prvotné bielenie, ale odporúčame ich mať v zásobe skôr pre potreby udržiavania bielych zubov. Tieto pásiky obsahujú 12 aplikácií a aplikujú sa na 30 minút. Kedykoľvek pociťujete potrebu zvýrazniť belosť zubov, použite na 30 minút tieto pásiky a zaručujeme, že zuby budú biele veľmi dlho.

 

Snáď vám naše rady ako mať biele zuby pomohli pri dosiahnutí tohto cieľa. Nezabúdajte, že najlepším produktom na domáce bielenie zubov na trhu sú ešte stále bieliace pásiky Crest. Ak ste ich ešte nevyskúšali, skúste to a určite neoľutujete. Neveríte? Prezrite si recenzie ich skutočných používateľov – našich overených zákazníkov.