Ak chcete, aby zuby ostali biele čo najdlhšie, je dôležité aspoň prvých 3-7 dní po bieliacej kúre dodržiavať bielu diétu. Čím prísnejšie ju budete dodržiavať tým lepšie. Bielu diétu je potrebné dodržiavať aj počas samotnej bieliacej kúry. Dá sa to samozrejme aj bez nej, ale keď už bielite zuby, robte to poriadne, nebudete to ľutovať. :) Biela diéta vám zaručí maximálne možné vybielenie zubov.

 

Biela diéta a strava

 

Počas bielej diéty sa vyhýbajte farebným tekutinám ako napríklad káva, kolové nápoje, červené víno, mrkvová či cviklová šťava,biela diéta zelený či čierny čaj a podobne. Obmedziť je potrebné aj potraviny, ktoré farbia zuby. Medzi tieto potraviny zaraďujeme napríklad čučoriedky, cviklu, kečup, špenát, sójovú omáčku, korenie kari a podobne. Ak ste fajčiari, je ideálne fajčenie o najviac obmedziť.

Ak sa biela diéta nedá vo vašom prípade úplne na 100 % dodržiavať a niekedy si doprajete napríklad šálku kávy, vypite hneď po užití takéhoto farebného nápoja pohár vody, ktorý vám čiastočne premyje farbivá zo zubov. Ústa si poriadne vodou prepláchnite. Alebo si umyte zuby kefkou a pastou ak je to možné. Ideálna je zubná pasta Crest 3D White Brilliance. Vhodné je napríklad aj použitie škrabky na jazyk, ktorou odstránite farbivá usadené na jazyku, ktoré by sa neskôr tiež mohli dostať na zuby.

 

Biela diéta zabezpečí, že efekt bielenia zubov bude maximálny možný, aký je možné vo vašom prípade dosiahnuť. Každý človek má inú genetiku, životosprávu, starostlivosť o zuby a podobne a teda aj efekty bielenia sa môžu u rôznych ľudí líšiť. Všeobecne však platí, že ľudia sú s pásikmi Crest spokojní a dosahujú výborný alebo dobrý bieliaci účinok. Biela diéta vám pomôže tento účinok maximalizovať, preto by ste na ňu nemali pri bielení zubov zabúdať.

 

Čím viac budete bielu diétu dodržiavať, tým lepšie a o to dlhšie budú vaše zuby biele. Ideálne je dodržiavať bielu diétu aspoň pár dní pred bieliacou kúrou, po celú dobu bieliacej kúry a 3-7 dní po jej ukončení.